آخرین خبرها
خانه / نکات مشاوره ای انتخاب رشته / فرم نظرخواهی اولیا را چگونه پر کنیم؟

فرم نظرخواهی اولیا را چگونه پر کنیم؟

برای بسیاری از والدین و دانش آموزان جای سوال است که فرم نظرخواهی از اولیا یا همان نمون برگ شماره ۳ هدایت تحصیلی چگونه باید تکمیل گردد. البته در بسیاری از مدارس دوره متوسطه اول برای اولیای پایه های نهم جلساتی برگزار می گردد و مشاوران محترم مدارس توضیحات مربوط به نحوه پر کردن فرم و برگه نظرخواهی از اولیا برای انتخاب رشته پایه نهم به دهم را ارائه می کنند. 

در صورتی که اولیای عزیز موفق به شرکت در این جلسات نشده اند و یا نکات ارائه شده را نتوانسته اند یادداشت برداری کنند، مطالب ذیل در خصوص روش تکمیل فرم و برگه نظرخواهی برای آنها مفید خواهد بود.

ابتدا یک نکته مهم را به خاطر داشته باشید که ۵ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز هدایت تحصیلی توسط فرم و برگه نظرخواهی از اولیا (نمون برگ شماره ۳) بدست می آید. حال می پردازیم به نحوه تکمیل فرم. 

فرم نظرخواهی از اولیا - انتخاب رشته و هدایت تحصیلی نهم به دهم

در این فرم ۱۲ رشته تحصیلی درج شده است و شما باید اولویت بندی مورد نظر خود را برای همه این ۱۲ رشته را بنویسید. بدین ترتیب که رشته ای را که بیشتر از همه رشته های دیگر در اولویت قرار داده اید و از نظر شما برای فرزندتان مناسب تر از همه رشته های دیگر است، برای آن، اولویت ۱ را درج می کنید و به ترتیب همه رشته ها را اولویت گذاری می کنید. طبیعتا رشته ای را که از میان این ۱۲ مورد فکر می کنید برای فرزندتان نامناسب ترین است، به آن اولویت ۱۲ را می دهید. به نکات مهم زیر دقت کنید زیرا مکررا دیده شده است که والدین محترم در تکمیل برگه های نظرخواهی در این موارد دچار خطا شده اند.

نکته اول: دقت کنید که به هیچ وجه عدد تکراری ننویسید.

نکته دوم: به هیچ وجه هیچ یک از رشته ها را خالی نگذارید.

نکته سوم: عدد ۱ یعنی بالاترین اولویت و بالاترین امتیاز و عدد ۱۲ یعنی پایین ترین اولویت و کمترین امتیاز.

 

نمونه ای از فرم هدایت تحصیلی نظرخواهی از والدین که عدد ۱ را برای رشته تجربی درج کرده و آن را بالاترین اولویت خود قرار داده اند:

فرم نظرخواهی از اولیا - انتخاب رشته و هدایت تحصیلی نهم به دهم

در انتها نیز یادآور می شویم لطفا نام و ناخوانوادگی فرزندتان و خودتان را به دقت نوشته و حتما فرم را امضا فرمائید. همچنین بهتر است شماره کلاس فرزندتان را نیز در بالای برگه مرقوم نمایید تا کار طبقه بندی و بایگانی مشاور مدرسه نیز تسهیل گردد.

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =